Tribuna/Футбол/Блоги/Англія, Англія/Забарний зіграв проти шаленої атаки «Ліверпуля»: мав проблеми у верхових дуелях, але солідно показав себе в інших аспектах

Швидка реакція на перше серйозне випробування Іллі у сезоні.

19 серпня, 21:45
15

Ілля Забарний, здається, остаточно закріпився у стартовому складі «Борнмута» під керівництвом нового головного тренера Андоні Іраоли – вдруге поспіль вийшов з перших хвилин та разом з командою поступився «Ліверпулю» (1:3).

Тезово розбираємо гру українця в одному з його перших серйозних випробувань в АПЛ – центрбек протистояв шаленій атаці суперника: Мохамед Салах, Діогу Жота, Луїс Діас, Коді Ґакпо, Алексіс Мак Аллістер, Домінік Собослаї.

🔹 Забарний з самого початку потрапив у середовище, де сковувався його потенціал роботи з м’ячем

Такий розвиток подій був очевидним ще до початку матчу з огляду на рівень команд. Чому ж акцентуємо на цьому? Ілля як наприкінці минулого сезону, так і проти «Вест Гема» показав, наскільки спрогресував у роботі з м’ячем. Він часто відповідав за доведення на чужу половину поля та діагоналі, а також став одним з лідерів 1-го туру за кількістю пасів (95).

Жоден з потенційних сценаріїв зустрічі з «Ліверпулем» активне залучення не передбачав, а остаточно це стало зрозуміло після стартових хвилин – «Борнмут» забив двічі (зарахували лише один) та сів у середній/низький блок без контролю. Як підсумок – 8 з 11 виконаних пасів у першому таймі та тільки одна спроба діагоналі.

Ситуація дещо змінилася після видалення Мак Аллістера – «Ліверпуль» опустився нижче, а у Забарного був простір для просування в опорну зону та вище. Втім, гострі довгі передачі за точністю не вдавалися (за 90 хвилин жодної успішної з 6 спроб).

Якщо ж дивитися глобально, то функції Забарного цього дня достеменно змінилися – акцент був на перекриванні простору та боротьбі. З другим аспектом виникли проблеми.

🔹 Забарний невпевнено почував себе на другому поверсі – програвав дуелі на стандартах та незручно скидав партнерам

Виглядало все так, наче Ілля не повністю впорався з тиском, бо грав не надто надійно у ситуаціях, де достатньо було скинути м’яч у безпечну зону. Наприклад, у цьому випадку, коли чомусь віддав у чергову боротьбу на свою ж половину поля:

Втім, найбільша проблема – протистояння з Вірджілом Ван Дейком на кутових. У першому таймі це були дві ключових дуелі, обидві з яких українець програв (загалом за 45 хвилин виграв 1 з 3).

1. (удар в перекладину)

2.

🔹 Все куди краще було у діях під тиском – Забарний взагалі не метушився навіть проти «Ліверпуля»

У чому Забарний був безпомилковим, так це у роботі з м’ячем під тиском – впродовж 90 хвилин Іллю кілька разів індивідуально пресингували, але завжди безрезультатно.

Розвертав Діаса:

Та змушував колумбійця фолити:

І така впевнена гра на рівні АПЛ та «Ліверпуля» – це дуже класний знак для збірної України.

🔹 Центрбеки «Борнмута» мають різні ролі – Забарний успішно відповідає за страхування

Трохи тактичних спостережень. «Борнмут» грає у 2 центрбеки, партнер Іллі по захисту – Маркос Сенесі.

У них різні обов’язки в оборонних діях: аргентинець куди частіше викидається вперед на суперників, а українець куди частіше страхує свого партнера.

З позиціюванням та блоками у Забарного також все добре, це підтверджує й статистика (5 виносів та 4 заблокованих удари), й суб’єктивні враження під час перегляду матчу. Здавалося, що він ледь не завжди ставав на шляху м’яча.

Звідси і тенденція, що Ілля рідко залишався 1 на 1 проти когось з атакувальних гравців «Ліверпуля» – це було фактично лише один раз, коли його пройшов Діас, але забіг до кутового прапорця.

🔹У перших пропущених Ілля участі не брав, у третьому – винен наполовину

У моментах з двома голами Забарний майже не був залучений. У першому правильно перекривав лінію передач, але пас пройшов туди, куди він навіть теоретично не дотягнувся б, у другому – дивився, як партнер по-дурному привіз пенальті, а потім знову ж не мав шансів встигнути на добивання Салаха.

Питання є до третього м’яча, але там провина на 50% – він не встежив за Жотою, який зіграв на добиванні. Інші 50% – на совісті голкіпера Нету та Сенесі з ухилом у сторону останнього.

Бразилець відбив перед собою, але це спровокував рикошет центрбека, який, до слова, був єдиним, хто не витримав лінію офсайда:

***

Статистичний портал SofaScore поставив Забарному оцінку 6.8 – це найвищий показник у лінії захисту.

Додаткова незгадана вище статистика: 1 перехоплення, 4 з 7 виграних дуелей, 8 втрат, 24 з 34 пасів (79%), 52 дотики, одна успішна спроба дриблінгу.